Türkiyə hərbçiləri Qarabağda mina təmizləyir – FOTO
Türkiyə hərbçiləri Qarabağda mina təmizləyir – FOTObackend
Qəhrəman Azərbaycan Ordusunun 44 gündə böyük qələbə qazandığı Qarabağda ərazilərin minalardan təmizlənməsi işləri davam edir. Ermənistan ordusunun yerləşdirdiyi minalar öz ərazilərini işğaldan azad edən Azərbaycan Ordusu tərəfindən təmizlənir.
Busaat.az xəbər verir ki, bu barədə Türkiyənin Milli Müdafiə Nazirliyinin yaydığı məlumatda deyilir.
Məlumatda bildirilir: “Quru Qoşunlarımızın Xüsusi Mina Axtarış və Təmizləmə qruplarından 136 nəfər də Azərbaycan Ordusuna dəstək üçün bölgəyə göndərilib”.
Qeyd edilir ki, Türkiyə hərbçiləri Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin şəxsi heyətinə minaların təmizlənməsi üzrə təlim keçməklə yanaşı, işğaldan azad edilən Qarabağda minatəmizləmə fəaliyyətlərini davam etdirirlər.
busaat 06c9f2b206a86ef1a9e356cf4bd5e847 qzcsv6gnrfko3p0eyl2w busaat 496db935effd782cfea9adff44d2ce0a bqyhij8o5za7w0r13e4m busaat 7cfb968446de95599192b3730e25ae9f 7pi802q34cle1msyu56v busaat eb4c5774b734b896c4127ce6b20c54a1 wulx8pa4y3otejcz2fbn busaat 373cf0489af731efebd34ba4f7f2ebe4 9s7lejg8vbzonc3iua56