ADSEA nümayəndələri Türkiyədə
image-htihjpg-1733726199backend
Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin əməkdaşları Türkiyəyə gedib.
Bu barədə Busaat.az agentliyin verdiyi məlumata əsasən xəbər verir.
Məlumata görə, ADSEA-nın əməkdaşları Əfsanə Əsgərova, Elmar Orucov, Ruslan Salmanov, İlqar Həsənov, Elnur Nəsirov suların istifadəsinə və mühafizəsinə dövlət nəzarəti işlərinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə qardaş Türkiyəyə səfər çərçivəsində Devlet Su İşleri Genel Müdiri Mehmet Akif Balta və qurumun aidiyyəti şöbələrinin mütəxəssisləri ilə görüşlər keçiriblər.
Görüşlərdə Suların İstifadəsinə və Mühafizəsinə Dövlət Nəzarəti Xidmətinin fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun təcrübə mübadiləsi aparılıb, təqdimatlar dinlənilib və suallar cavablandırılıb.
Görüşlərdə o da xüsusi olaraq vurğulanıb ki, hər iki ölkənin bu sahə üzrə təcrübə mübadiləsinin aparılması intensivləşdirilsin.
rturtjpg 1733726187htihjpg 1733726188hhokjpg 1733726188tkgpjpg 1733726188hjhjjpg 1733726189hoptghjpg 1733726189gigijpg 1733726190