Türkiyədən SON DƏQİQƏ Qarabağ açıqlaması
Türkiyədən SON DƏQİQƏ Qarabağ açıqlamasıbackend
Qəhrəman Azərbaycan Ordusunun 44 gündə böyük qələbə qazandığı Qarabağda ərazilərin minalardan təmizlənməsi işləri davam edir. Ermənistan ordusunun yerləşdirdiyi minalar öz ərazilərini işğaldan azad edən Azərbaycan Ordusu tərəfindən təmizlənir.Busaat.az xəxəbr verir ki, bu barədə Türkiyənin Milli Müdafiə Nazirliyinin yaydığı məlumatda deyilir.
Məlumatda bildirilir: “Quru Qoşunlarımızın Xüsusi Mina Axtarış və Təmizləmə qruplarından 136 nəfər də Azərbaycan Ordusuna dəstək üçün bölgəyə göndərilib”.
Qeyd edilir ki, Türkiyə hərbçiləri Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin şəxsi heyətinə minaların təmizlənməsi üzrə təlim keçməklə yanaşı, işğaldan azad edilən Qarabağda minatəmizləmə əməliyyatlarını davam etdirirlər.
busaat a7a734ac78706ae2ae15ed7be09891ff 5tr4cl9k1wxiya0be8p3 busaat 5e47d330e28bc86b1bee855224f00914 sh5bvgkc78znq1jw30x2 busaat ae6880fb3e8844da88f59f2fcacbc562 o5kj9qt6unwxr32p4lfv busaat f17728bf72580a4ddc8b43654614a540 7u63a0n2zs5qwplck4ev